Skolyoz Tedavi ve Uygulama Merkezi

Skolyoz Korsesi Kaç Saat Giyilmeli?

Skolyoz Korse Tedavisinde Sürekli Takip Önemlidir! Korse gelişme çağındaki çocuklarda 23 saate yakın süre kullanılmalıdır ve skolyozdaki açının artması riskinin azalması ile birlikte bu süre hekim tarafından 16 ve 12 saate kadar indirilebilmektedir.

Doğru Skolyoz Korsesi Kullanımı Neden Önemlidir?

Korse kullanımında temel; doğru korse, eğriliğe özgü planlama, yeterli süre giyme ve düzenli takibe dayanır. Avrupa ve Amerika’da yaygın olarak kullanılan Cad Cam korse uygulaması giderek daha yaygın hale gelmiştir.Türkiye’de Formed Healthcare 2006 yılından beri bu korseleri skolyoz hastaları için kullanmaktadır.

Korse Skolyozu Tedavi Eder mi?

Nörolojik skolyozda korse önemiSkolyozda %80 nedeni belli olmayan gruptur. Fakat skolyoz bel fıtığı, kazalar ve travmalar ve bazı genetik hastalıklar, bağ dokusunun gevşek olduğu durumlarda da ortaya çıkar. %90 idiyopatikskolyoz görülmekle birlikte diğer nedenlere bağlı da %10 oranında skolyoz oluştuğu bilinmektedir.

Formed Skolyoz Korselerinin Farkı Nedir?

Formed skolyoz korse tedavisiKorse uygulamaları 20° üzerindeki eğriliklerde ve büyüme devam ediyorsa egzersizlerle birlikte önerilir. İyi bir korse sagital sapmayı düzeltmeli, eğrilik progresyonunu durdurmalı, cerrahi prevalansı azaltmalı ve kozmetiği düzeltmelidir. Korsedeki düzeltme prensipleri skolyotik gövdenin her parçasına etkili olmalıdır.