Skolyoz Tedavi ve Uygulama Merkezi

Formed Skolyoz Korselerinin Farkı Nedir?


Formed Skolyoz Korsesi Skolyoz Tedavisi

Formed skolyoz korselerinde uzman bir kuruluştur. 10 yıla yakın zamandır Türkiye’de skolyoz konusunda çalışmakta olup şu ana dek 500 üzerinde korse uygulaması gerçekleştirmiştir.

Formed halen Almanya merkezli Sanomed (www.sanomed.de) firması ile çalışmaktadır. Skolyoz konusunda deneyimli uzman hekim, fizyoterapist ve ortez teknikerleri ile birlikte bir ekip olarak hastalarına hizmet vermektedir. Her hasta hekim tarafından dikkatle muayene edilip korse için uygun bulunduğunda ölçü ve modelleme için resim alınarak Almanya Sanomed merkeze gönderilmekte ve burada hastanın boyutlarına ve skolyozuna uygun korse uzman tasarımcılar tarafından bilgisayarda modellenmektedir.

Çıkan tasarım bilgisayarda modellenmekte ve elde edilen modelden hasta için korse oluşturulmaktadır. Almanya’dan getirilen kişiye özel korse Formed skolyoz merkezinde hasta üzerine uygulanmakta ve takip edilmektedir. Takipler sırasında gerekli düzeltmeler veya bireyin ihtiyacına yönelik değişiklikler yapılmaktadır.

Skolyoz Korse Tedavisi CAD-CAM Teknigi

Formed tarafından hastalara uygulanan korseler etkinliği bilimsel olarak da kanıtlanmış Schroth temelli Cheneau model asimetrik skolyoz korseleridir. Merkezde deneyimli konu uzmanı sağlık profesyonelleri ile çözüm odaklı servis ve uygulama hizmeti verilmektedir.

Farklılığımız skolyoz konusundaki deneyimimiz ve uzmanlığımızdır.

Etiketler: formed skolyoz korsesi, skolyoz korseleri